NŐI BAJNOKOK LIGÁJA

NYOLCADDÖNTŐ:

Három magyar csapat (DVSC Schaeffler, FTC-Rail Cargo Hungaria és Győri Audi ETO KC) szerepelt a csoportkörben, és mindhárom folytatja az egyenes kiesés szakaszban is. A Győr megnyerte az A-csoportot, így már negyeddöntős, a DVSC Schaeffler ugyanebben a nyolcasban ötödik helyen zárt és a címvédő norvég Vipers Kristiansand ellen lép majd pályára, míg a B-csoportban hatodikként végző FTC-Rail Cargo Hungariára a francia Brest vár.

DVSC Schaeffler – Vipers Kristiansand

Az előző magyar bajnokság bronzérmeseként kapott szabadkártyát az EHF-től a DVSC Schaeffler, amely szinte minden várakozást felülmúlva ötödikként ment tovább a csoportból úgy, hogy például a Győr ellen is nyerni tudott februárban. Igazán kemény ellenfele lesz a debrecenieknek, hiszen a 2023-as BL-győztes Vipers Kristiansand egy igazi nagyvad. Nem a Loki az esélyes, de túl sok teher nincs azért a magyar csapaton, ami akár pozitívum is lehet.

A csoportkörben:

DVSC Schaeffler:

5. a csoportjában; 7 győzelem, 1 döntetlen, 6 vereség; 394 lőtt gól, 414 kapott gól; 15 pont

Meccsidőpontok:

DVSC Schaeffler – Vipers Kristiansand: március 17., vasárnap 13:15, Sport1 (élő)

Vipers Kristiansand – DVSC Schaeffler: március 23., szombat 17:45, Sport1 (élő)

FTC-Rail Cargo Hungaria – Brest

A Fradi a 2022-23-as BL-szezon tavaszán csodát csodára halmozott. Előbb történelmi fordítást mutatott be a Metz elleni negyeddöntőben, majd az Esbjerg ellen mérhetetlen izgalmak közepette jutott be a BL-döntőbe. A mostani szezon döcögősen indult, de végül sikerült továbbjutnia a csoportból, az elmúlt hétvégén pedig behúzta a Magyar Kupát a Győr elleni fináléban. Ha valaki legyőzi a Győrt, bárkit képes megverni, és ha a Brest ellen meglesz a diadal, a Team Esbjerg vár a zöld-fehérekre.

60 gól

FTC-Rail Cargo Hungaria – Brest: március 16., szombat 15:15, Sport1 (élő)

Brest – FTC-Rail Cargo Hungaria: március 24., vasárnap 17:45, Sport1 (élő)

NEGYEDDÖNTŐ:

Győri Audi ETO KC – DVSC Schaffler/Vipers Kristiansand

A Győr magabiztosan megnyerte a csoportját ebben a csoportkörben is, így nem kell pályára lépnie a nyolcaddöntőben. Ez azt jelenti, hogy egy párharcot kell nyernie a FINAL4-ért, és vagy a Debrecen, vagy a címvédő Vipers Kristiansand lesz az ellenfele. A magyar szurkolók nyilván az előbbinek örülnének jobban. A negyeddöntők mérkőzéseit április 27-28-án és május 4-5-én rendezik majd. Az ETO idegenben kezdi a párharcot.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

A férfiaknál 2023 után 2024-ben is összejött a magyar El Clásico a Bajnokok Ligája ezen szakaszában, hiszen a Telekom Veszprém harmadik lett B-csoportban, míg az OTP Bank-Pick Szeged hatodik lett az A jelű nyolcasban. A jó hír az, hogy garantáltan lesz magyar csapat a legjobb nyolc között, a rossz az, hogy nem 2024-ben fordul elő először, hogy mindkét magyar induló FINAL4-t játsszon a férfiaknál. Talán majd 2025-ben.

Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged

A Szeged-Veszprém és Veszprém-Szeged mérkőzések mindig a kézilabdasport legnagyobb rangadói közé tartoznak. Ez nyilván így van 2024-ben is. Egy évvel ezelőtt is úgy alakult, hogy magyar El Clásicót rendeztek ebben a fázisban, ami akkor a Telekom Veszprémnek kedvezett, hiszen a bakonyiak jutottak tovább. Mindkét magyar alakulat ért el bravúrgyőzelmeket a csoportban, de voltak elhullott pontjaik is. Így lett a Veszprém harmadik, a Szeged pedig hatodik a csoportban.